צוות הנהלה ורקדנים

להקת

תיאטרון מחול
ירושלים

המייסדת

תמרה מיאלניק נולדה בשנת 1947 בבלגיה. היא החלה את דרכה האמנותית אצל אשת החינוך והתיאטרון הגב' מרים לונסקי-כץ, ממקימי תיאטרון היידיש בבלגיה בשנות ה-30 אשר לקחה אותה תחת חסותה.  

הגב' מיאלניק עלתה לארץ בשנת 1971 ומיד החלה את לימודיה באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים, אותם סיימה בהצטיינות בפקולטה למחול. לקראת סיום לימודיה שמשה כסגניתה של מנהלת הפקולטה למחול דאז, הגב' חסיה לוי אגרון ז"ל ורקדה בלהקתה "ירושלים למחול בין זמננו".

בשנת  1976 הקימה הגב' מיאלניק בשיתוף עם הכוריאוגרפית פלורה קושמן את להקת המחול של "גלריית תיאטרון ירושלים" אשר הפכה מאוחר יותר ל"סדנת המחול הירושלמית". בנוסף הקימה את מגמת המחול הראשונה בארץ  בבית הספר התיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בשיתוף איש החינוך והפולקלור שלום חרמון, אותה ניהלה עד לשנת 1985 ובה לימדה עד לשנת 2001.

בשנת 1979 יצרה את המופע הסולו הראשון  שלה " בבואות " שבו רקדה, שיחקה ושרה ביידיש. המופע הוקדש לזכר אמה ובו לקחו חלק מספר כוריאוגרפים כגון אנה סוקולוב ( "קדיש"), הדה אורן ("האם").

בשנת 1984 ייסדה יחד עם בעלה המוסיקאי ומעצב התאורה, דב מיאלניק את "תיאטרון מחול ירושלים" ומאז פרישתה בשנת 2018 משמשת בה כנשיאת כבוד. במסגרת הלהקה היא העלתה מספר רב של יצירות מחול כגון "3 מחשבות מאת רבי נחמן מברסלב" שהוזמנה ע"י פסטיבל ישראל.

בשנת 1985 זכתה במלגת קרן אמריקה – ישראל ע"ש שרת  על פועלה כמורה, מחנכת ומקימת מגמת מחול של בית הספר התיכון  שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין. הגב' מיאלניק השתלמה בבית ספרה של מרתה גרהאם אצל המורה פרל לאנג. היא הוזמנה כאורחת של  «La Guardia high school of  Performing Arts » ובית ספר הגבוה “Julliard”   והופיעה בבית הספר של אלווין איילי בשני מופעיה ביידיש, "בבואות" ו "דפי מחברת".
 בשנת 1987 קיבלה פרס ע"ש גרטרוד קראוס על יצירתה "צחוק עשה לי" שעוסק בדמותה של שרה אימנו ולידתה בגיל מבוגר, אותו הקדישה לבנה המאומץ. המוסיקה ליצירה נכתבה ע"י בעלה דב מיאלניק וטדי לסרי.

בשנת 1988 העלתה הגב' מיאלניק את "הלוליין מוויטבסק" עבור פסטיבל ישראל לציון 100 שנה להולדתו של מרק שאגאל וכהוקרה למפעל חייו ביצירה הישראלית. ביצירה נטלו חלק כ-80 משתתפים זמרים, נגנים ורקדנים והיא הועלתה במתחם מגדל דוד בהצלחה גדולה.

בשנת 1999 יצרה את מופע היחיד "צעדים", בו החליטה תמרה לגנות את האלימות הרובצת בחברה הישראלית
לאחר רציחתו של רה"מ יצחק רבין. המופע שילב בין קטעי וידיאו ארט של אומן הצילום אטיין ווייל, שירים שנכתבו במיוחד ע"י יעקב רוטבליט וזיכרונות ילדותה כבת לניצולי שואה.

בשנת 2004 העלתה את מופע המולטימדיה "היה היה". המופע עוסק בזיכרונות ילדות בשכונה יהודית בבריסל לאחר מלחמת העולם השנייה. המופע שילב בין מחול, קטעי שירה ביידיש, מוסיקת כלייזמרים והקרנת סרט המתעד את מסעה האישי של הגב' מיאלניק למחוזות ילדותה.

עם פתירתה של הגב' מרים לונסקי כץ, החליטה תמרה להעלות בשנת 2007 את המופע "כשאגדל להיות קטן" שעסק במורשתו של יאנוש קורצ'אק, שהיה מודל לחיקוי עבור הגב' כץ. המופע נוצר כקופרודוקציה עם המחזאי הצרפתי, פרננד גארנייה, שהתבסס על כתביו וסיפוריו השונים של יאנוש קורצ'אק. הגב' מיאלניק חשה שלהבדיל מתלמידיו של יאנוש קורצ'אק אותם בחר ללוות ולתמוך בדרכם למחנות ההשמדה, שני אחיה הקטנים, נלקחו ונשלחו להשמדה ללא ליווי ועידוד בדרכם האחרונה. המוסיקה ליצירה מאת חנה אד'יאשווילי, ווידאו ארט, יהודית דרמון. ההפקה הועלתה בפסטיבל בינלאומי לתיאטרון מטעם הקהילה האירופאית בצרפת.
בשנת 2013 הקימה הגב' מיאלניק את להקת תמ"י, להקה דתית-חרדית המשתפת רקדניות מהמגזר הדתי/חרדי לכל גווניו במטרה לענות על הצורך האומנותי ביצירה יהודית ותכנים דתיים, עליה גם זכתה בשנת 2016 בפרס מטעם שר החינוך ליוצרים בתחום יצירה יהודית.

 

תמונה - תמרר - צילום - שבי אוורבך-1min

הנהלה

צביקה מונסונגו

מנכ"ל

צביקה מונסונגו, יליד ישראל, מנכ"ל תיאטרון מחול ירושלים.
הוא החל את לימודי הריקוד שלו בגיל 12, למד בבית הספר התיכון לאמנויות בירושלים ולאחר שירותו הצבאי החל את התואר הראשון במחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, רקד בלהקת האנסמבל של האקדמיה הגבוהה.
בתחילת דרכו לימד צביקה סגנונות מחול שונים בבתי ספר למחול ברחבי ירושלים ובישראל וניהל את להקת המחול הצעירה "מוזה" בירושלים.
בשנת 2012 סיים צביקה את התואר השני בריקוד באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. הוא הקים את להקות הנוער בבלט בתיאטרון המחול בירושלים וניהל את בית הספר המקצועי למחול.

צביקה מפיק ראשי של כל אירועי התרבות של העמותה, מנהל הלהקה המקצועית, מנהל בית הספר למחול והמסלול להכשרת רקדנים.

איל נחום - מנהל אומנותי

מאסטר בבלט וכוריאוגרף

איל נחום נבחר לתפקיד מנהלה האמנותי וכוריאוגרף הבית של תיאטרון מחול ירושלים.
נחום רקד עם להקות מובילות בארץ ובחו"ל ובהן הבלט הישראלי, בת דור, תמ"ר ולהקת המחול הקיבוצית.
סיים בהצטיינות את האוניברסיטה הפתוחה עם תואר ראשון בפסיכולוגיה ובעל תואר שני בהצטיינות גבוהה באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים. איל השתלם בתכנית הלימודים הלאומית של תיאטרון הבלט האמריקאי ברמת מתחילים וסיים את תוכנית הלימודים רב הגילאית מטעם האקדמיה של מוסקבה (בולשוי), בשיתוף הקרן האמריקאית הרוסית בניו יורק. נחום יצר כוריאוגרפיות בפלטפורמות שונות בארץ ובעולם כמו סוזן דלל, להקת המחול קמע, "נובר" של בלט שטוטגרט גרמניה ולימסול קפריסין.
איל מוזמן ללמד בהשתלמויות מורים של משרד החינוך וזוכה להערכה רבה הן כמורה בכיר לבלט והן ככוראוגרף.

צוות הרקדנים

אופק מועלם

נולדה בשנת 1997 בנווה זיו.
בילדותה למדה מחול באולפן למחול מטה אשר, געתון. בין השנים 2015-2016 למדה בתיכון לאומניות רעות במגמת מחול בניהולה של רחלי שפירא. בין השנים 2015-2011 השתתפה בתוכנית המצוינות של להקת המחול הקיבוצית וקיבלה מלגות מטעם הלהקה. לאחר שירותה הצבאי, בשנת 2018,  למדה בסדנא להכשרת רקדנים בגעתון ובשנת 2019/20 בסדנא להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו.

אליה אטיאס

(מנהלת חזרות)

 

נולדה בשנת 1998 בגאוטמלה. בין השנים 2013-2017 למדה בביה"ס למחול של תיאטרון מחול ירושלים בניהולה האמנותי של  ליסה בן יהודה ותמרה מיאלניק. היא רקדה והתחרתה במסגרת להקת הנוער של ביה"ס. בשנת 2018/19 השתתפה בתכנית להכשרת רקדנים מקצועיים של הלהקה. בנוסף להיותה רקדנית בלהקה היא משמשת כעוזרת לניהול האומנותי.

 

יסמין גריב

נולדה בשנת 2000 ממבשרת ציון.
בוגרת תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים ובית הספר לבלט "בלט ירושלים" בהנהלת נדיה טימופייבה.
בין השנים 2018-2020 רקדה ב"סדנא להכשרת רקדנים" מטה אשר בקיבוץ געתון בהנהלת עינב לוי ויניב אברהם. משרתת בצבא כרקדנית מצטיינת. זוכת מלגת קרן התרבות אמריקה-ישראל לשנים 2017-2020. השתתפה ב"חממה לתלמידי מחול מחוננים" של להקת בת שבע(2016) ו"הסדנא" של ירדן רז ויערה מוזס (2017).  השתתפה ביצירה "serpentine" של הכוריאוגרפית מאיה פופבה שעלתה בתיאטרון הבית.

גל ווינברג

נולד בשנת 1991 בחולון.
בשנים 2016-18 למד בירושלים במסלול מרחב מחול של להקת אנגלה. בשנים 2018-19 למד בסדנא להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו ובשנת 2019/20 התלמד שנה בלהקת פרסקו.

עמית בן ישי שור

 נולד בשנת 2002 בקליפורניה. בשנים 2015/16 למד בבית הספר של הבלט הישראלי. בשנים 2016/17 למד בתיכון תלמה ילין לאמנויות בגבעתיים. בשנים 2017-19 למד ב- -JKO School of American Ballet Theatre  בניו יורק

ועד מנהל

יוסף פפה אללו

יושב ראש ועד מנהל

עו"ד יצחק שליו

יועץ משפטי וחבר ועדת ביקורות

שאול אביטל

ועדת ביקורות

חווה בוכוולטר

חברת ועד

רות יוספזון

חברת ועד

מירי שמידע

חברת ועד

דוד לזר

חבר ועד

דוד קאסוטו

חבר ועד

יעקב היכל

חבר ועד

Call Now Button