צוות הנהלה ורקדנים

להקת

תיאטרון מחול
ירושלים

מייסדת להקת תיאטרון מחול ירושלים

תמרה מיאלניק נולדה בשנת 1947 בבלגיה. היא החלה את דרכה האמנותית אצל אשת החינוך והתיאטרון הגב' מרים לונסקי-כץ, ממקימי תיאטרון היידיש בבלגיה בשנות ה-30 אשר לקחה אותה תחת חסותה.  

הגב' מיאלניק עלתה לארץ בשנת 1971 ומיד החלה את לימודיה באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים, אותם סיימה בהצטיינות בפקולטה למחול. לקראת סיום לימודיה שמשה כסגניתה של מנהלת הפקולטה למחול דאז, הגב' חסיה לוי אגרון ז"ל ורקדה בלהקתה "ירושלים למחול בין זמננו".

בשנת  1976 הקימה הגב' מיאלניק בשיתוף עם הכוריאוגרפית פלורה קושמן את להקת המחול של "גלריית תיאטרון ירושלים" אשר הפכה מאוחר יותר ל"סדנת המחול הירושלמית". בנוסף הקימה את מגמת המחול הראשונה בארץ  בבית הספר התיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בשיתוף איש החינוך והפולקלור שלום חרמון, אותה ניהלה עד לשנת 1985 ובה לימדה עד לשנת 2001.

בשנת 1979 יצרה את המופע הסולו הראשון  שלה " בבואות " שבו רקדה, שיחקה ושרה ביידיש. המופע הוקדש לזכר אמה ובו לקחו חלק מספר כוריאוגרפים כגון אנה סוקולוב ( "קדיש"), הדה אורן ("האם").

בשנת 1984 ייסדה יחד עם בעלה המוסיקאי ומעצב התאורה, דב מיאלניק את "תיאטרון מחול ירושלים" ומאז פרישתה בשנת 2018 משמשת בה כנשיאת כבוד. במסגרת הלהקה היא העלתה מספר רב של יצירות מחול כגון "3 מחשבות מאת רבי נחמן מברסלב" שהוזמנה ע"י פסטיבל ישראל.

בשנת 1985 זכתה במלגת קרן אמריקה – ישראל ע"ש שרת  על פועלה כמורה, מחנכת ומקימת מגמת מחול של בית הספר התיכון  שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין. הגב' מיאלניק השתלמה בבית ספרה של מרתה גרהאם אצל המורה פרל לאנג. היא הוזמנה כאורחת של  «La Guardia high school of  Performing Arts » ובית ספר הגבוה “Julliard”   והופיעה בבית הספר של אלווין איילי בשני מופעיה ביידיש, "בבואות" ו "דפי מחברת".
 בשנת 1987 קיבלה פרס ע"ש גרטרוד קראוס על יצירתה "צחוק עשה לי" שעוסק בדמותה של שרה אימנו ולידתה בגיל מבוגר, אותו הקדישה לבנה המאומץ. המוסיקה ליצירה נכתבה ע"י בעלה דב מיאלניק וטדי לסרי.

בשנת 1988 העלתה הגב' מיאלניק את "הלוליין מוויטבסק" עבור פסטיבל ישראל לציון 100 שנה להולדתו של מרק שאגאל וכהוקרה למפעל חייו ביצירה הישראלית. ביצירה נטלו חלק כ-80 משתתפים זמרים, נגנים ורקדנים והיא הועלתה במתחם מגדל דוד בהצלחה גדולה.

בשנת 1999 יצרה את מופע היחיד "צעדים", בו החליטה תמרה לגנות את האלימות הרובצת בחברה הישראלית
לאחר רציחתו של רה"מ יצחק רבין. המופע שילב בין קטעי וידיאו ארט של אומן הצילום אטיין ווייל, שירים שנכתבו במיוחד ע"י יעקב רוטבליט וזיכרונות ילדותה כבת לניצולי שואה.

בשנת 2004 העלתה את מופע המולטימדיה "היה היה". המופע עוסק בזיכרונות ילדות בשכונה יהודית בבריסל לאחר מלחמת העולם השנייה. המופע שילב בין מחול, קטעי שירה ביידיש, מוסיקת כלייזמרים והקרנת סרט המתעד את מסעה האישי של הגב' מיאלניק למחוזות ילדותה.

עם פתירתה של הגב' מרים לונסקי כץ, החליטה תמרה להעלות בשנת 2007 את המופע "כשאגדל להיות קטן" שעסק במורשתו של יאנוש קורצ'אק, שהיה מודל לחיקוי עבור הגב' כץ. המופע נוצר כקופרודוקציה עם המחזאי הצרפתי, פרננד גארנייה, שהתבסס על כתביו וסיפוריו השונים של יאנוש קורצ'אק. הגב' מיאלניק חשה שלהבדיל מתלמידיו של יאנוש קורצ'אק אותם בחר ללוות ולתמוך בדרכם למחנות ההשמדה, שני אחיה הקטנים, נלקחו ונשלחו להשמדה ללא ליווי ועידוד בדרכם האחרונה. המוסיקה ליצירה מאת חנה אד'יאשווילי, ווידאו ארט, יהודית דרמון. ההפקה הועלתה בפסטיבל בינלאומי לתיאטרון מטעם הקהילה האירופאית בצרפת.
בשנת 2013 הקימה הגב' מיאלניק את להקת תמ"י, להקה דתית-חרדית המשתפת רקדניות מהמגזר הדתי/חרדי לכל גווניו במטרה לענות על הצורך האומנותי ביצירה יהודית ותכנים דתיים, עליה גם זכתה בשנת 2016 בפרס מטעם שר החינוך ליוצרים בתחום יצירה יהודית.

 

תמונה - תמרר - צילום - שבי אוורבך-1min

צוות הנהלה להקת תיאטרון מחול ירושלים

צביקה מונסונגו

מנכ"ל

Zvika Monsonego CEO portrait

צביקה מונסונגו, יליד ישראל, מנכ"ל תיאטרון מחול ירושלים.
הוא החל את לימודי הריקוד שלו בגיל 12, למד בבית הספר התיכון לאמנויות בירושלים ולאחר שירותו הצבאי החל את התואר הראשון במחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, רקד בלהקת האנסמבל של האקדמיה הגבוהה.
בתחילת דרכו לימד צביקה סגנונות מחול שונים בבתי ספר למחול ברחבי ירושלים ובישראל וניהל את להקת המחול הצעירה "מוזה" בירושלים.
בשנת 2012 סיים צביקה את התואר השני בריקוד באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. הוא הקים את להקות הנוער בבלט בתיאטרון המחול בירושלים וניהל את בית הספר המקצועי למחול.

צביקה מפיק ראשי של כל אירועי התרבות של העמותה, מנהל הלהקה המקצועית, מנהל בית הספר למחול והמסלול להכשרת רקדנים.

איל נחום - מנהל אומנותי

מאסטר בבלט וכוריאוגרף

Eyal Nahum portrait artistic director

החל משנת 2017 מונה היוצר והרקדן איל נחום למנהלה האמנותי של הלהקה. נחום רקד במספר להקות בולטות בארץ ובעולם "הבלט הישראלי", "בת דור"; "קבוצת המחול של מונטרו" (שוויץ), "תמר" ו"הלהקה הבין קיבוצית". נחום יצר במסגרות שונות וידועות ביניהן, תיאטרון סוזן דלל, להקת קמע , Noverre בשיתוף בלט שטוטגרט ועוד.

נחום השתלם בהוראת הבלט בשיטת האקדמיה של הבולשוי שבמוסקבה ושל תיאטרון הבלט האמריקאי ובנוסף הוא בוגר מצטיין מטעם האוניברסיטה פתוחה ומוסמך מצטיין מטעם האקדמיה למוסיקה ומחול על שם רובין. עבודות המחול שנחום יוצר זוכות לשבחי מבקרי המחול ואהדת הקהל.

עבודותיו האחרונות ללהקה כוללות את "מכתבים לכלב", "האהבה חייבת להימשך", "עונות של מלחמה", "ורודים", "שובו של חד הקרן" ו"אמורפיה נגד הצורות".

אליה אטיאס

מנהלת חזרות ורקדנית

נולדה בשנת 1998 בגאוטמלה. בין השנים 2013-2017 למדה בביה"ס למחול של תיאטרון מחול ירושלים בניהולה האמנותי של  ליסה בן יהודה ותמרה מיאלניק. היא רקדה והתחרתה במסגרת להקת הנוער של ביה"ס. בשנת 2018/19 השתתפה בתכנית להכשרת רקדנים מקצועיים של הלהקה. בנוסף להיותה מנהלת חזרות בלהקה היא משמשת כעוזרת לניהול האומנותי.

צוות הרקדנים

Dina Giber dancer portrait

דינה גיבר

נולדה בשנת 2000 בחיפה. הצטרפה ללהקה בשנת 2021.
למדה במגמת מחול של בית ספר רעות לאומניות חיפה (2012-2018).
שירתה שירות צבאי מלא עם רקדן מצטיין (2018-2020).
למדה בסדנא להכשרת רקדנים בגעתון (2018-2019).
רקדה בלהקת המחול קמע (2019-2021).

Yael Aviram dancer portrait

יעל אבירם

יעל אבירם נולדה בשנת 1996 בגילבוע. הצטרפה ללהקה בשנת 2022. בתור ילדה למדה מחול בסטודיו עין חרוד, מזרע ובבית הספר ויצו לאומנויות. בנוסף היא השתתפה בתוכנית מצויינות של להקת המחול הקיבוצית בשנים 2013-2014.
אחרי שנתיים בשירות צבאי כמפקדת בבסיס מחווה אלון, היא הצטרפה לתוכנית להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו ולאחר שנה הצטרפה כמתלמדת ללהקת קולבן דאנס והמשיכה כרקדנית בלהקה כשנתיים נוספות.

Noe Engelbeen dancer portrait

נואה אנגלבין

נולד בבריסל, בן 23. הצטרף ללהקה בשנת 2022. נואה התחיל את לימודיו בבית הספר התיכון למחול "Lycée Martin V" בלוביין לה ניובה. לאחר סיום לימודיו, בשנת 2016 עבר לברלין לתכנית אינטנסיבית לריקוד ב-Tanzfabrik. לאחר מכן, רקד באוסטריה ובשבדיה, ואז החליט ללמוד בבית הספר לריקוד עכשווי The Place בלונדון. במהלך התקופה הוא השתתף בתוכנית חילופי סטודנטים ב"המסלול" (תל אביב) וסיים את לימודיו בשנת 2022 בThe Place.

Daniel Avivi dancer portrait

דניאל אביבי

נולד בשנת 1995 בקדימה-צורן. הצטרף ללהקה בשנת 2021. רקד ב"סדנא להכשרת רקדנים ורטיגו" בניהול האומנותי של קרן חורש בירושלים בשנים 2020-2021 וב"סדנא להכשרת רקדנים" מטה אשר בקיבוץ געתון בהנהלת עינב לוי ויניב אברהם בשנים 2019-2020.  

ועד מנהל תיאטרון מחול ירושלים

יוסף פפה אללו

יושב ראש ועד מנהל

עו"ד יצחק שליו

יועץ משפטי וחבר ועדת ביקורות

שאול אביטל

ועדת ביקורות

חווה בוכוולטר

חברת ועד

רות יוספזון

חברת ועד

מירי שמידע

חברת ועד

דוד לזר

חבר ועד

דוד קאסוטו

חבר ועד

יעקב היכל

חבר ועד