צוות הנהלה ורקדנים

להקת

תיאטרון מחול
ירושלים

צוות הנהלה להקת תיאטרון מחול ירושלים

הילה כהן

מנכ"לית תיאטרון מחול ירושלים

חנוך בן דרור

מנהל אמנותי

נולד ב- 1968 בעיר תל אביב- יפו. בצעירותו למד בלט קלאסי ומחול מודרני באולפן למחול של להקת בת דור.

דרכו המקצועית כרקדן מתחילה בלהקת Ballet de Tours  בניהולו האמנותי של Jean-Christophe Maillot. משנת 1991 ואילך משמש חנוך כסולן בלהקות נבחרות כגון בלט  קולברג האגדי – בניהולו האמנותי של מאץ אק, להקת המחול הלאומית של ספרד – בניהולו האמנותי של נאצ'ו דואטו  ולהקת בת שבע  – בניהולו האמנותי של אוהד נהרין.

במקביל יוצר אלעזר יצירות מחול עבור להקות שונות כגון אנסמבל בת שבע, בלט העיר סאו פאולו, אוסנברוק דאנס תיאטר, בלט העיר ליסבון, טליה פז, להקת דה דה דאנס, להקת ורטיגו ולהקת תאטרון מחול ירושלים.

על יצירתו Temps Blanc ללהקת דה דה דאנס מוענק לו פרס שרת החינוך, התרבות והספורט, ליוצר צעיר בתחום המחול.

בין השנים 2007-2009 משמש חנוך כמנהל האמנותי של פסטיבל "גוונים במחול" במרכז סוזן – דלל, בתל אביב.

 

בשנים האחרונות עוסק חנוך באירידוסופיה® – הפילוסופיה  היישומית של מדע האירידולוגיה, חינוך לגיל הרך, הדרכת נוער בסיכון וכתיבה.  

תמרה מיאלניק

מייסדת תיאטרון מחול ירושלים

תמונה - תמרר - צילום - שבי אוורבך-1min

תמרה מיאלניק נולדה בשנת 1947 בבלגיה. היא החלה את דרכה האמנותית אצל אשת החינוך והתיאטרון הגב' מרים לונסקי-כץ, ממקימי תיאטרון היידיש בבלגיה בשנות ה-30 אשר לקחה אותה תחת חסותה.  

הגב' מיאלניק עלתה לארץ בשנת 1971 ומיד החלה את לימודיה בפקולטה למחול, באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים, אותם סיימה בהצטיינות. לקראת סיום לימודיה שמשה כסגניתה של מנהלת הפקולטה למחול דאז, הגב' חסיה לוי אגרון ז"ל ורקדה בלהקתה "ירושלים למחול בין זמננו".

בשנת 1976 הקימה הגב' מיאלניק בשיתוף עם הכוריאוגרפית פלורה קושמן את להקת המחול של "גלריית תיאטרון ירושלים" אשר הפכה מאוחר יותר ל"סדנת המחול הירושלמית". בנוסף הקימה את מגמת המחול הראשונה בארץ בבית הספר התיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בשיתוף איש החינוך והפולקלור שלום חרמון, אותה ניהלה עד לשנת 1985 ובה לימדה עד לשנת 2001.

בשנת 1979 יצרה את המופע הסולו הראשון שלה " בבואות " שבו רקדה, שיחקה ושרה ביידיש. המופע הוקדש לזכר אמה ובו לקחו חלק מספר כוריאוגרפים כגון אנה סוקולוב ( "קדיש"), הדה אורן ("האם").

בשנת 1984 ייסדה יחד עם בעלה המוסיקאי ומעצב התאורה, דב מיאלניק את "תיאטרון מחול ירושלים" ומאז פרישתה בשנת 2018 משמשת בו כנשיאת כבוד. במסגרת הלהקה היא העלתה מספר רב של יצירות מחול כגון "3 מחשבות מאת רבי נחמן מברסלב" שהוזמנה ע"י פסטיבל ישראל.

בשנת 1985 זכתה במלגת קרן אמריקה-ישראל ע"ש שרת על פועלה כמורה, מחנכת ומייסדת מגמת מחול של בית הספר התיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין. הגב' מיאלניק השתלמה בבית ספרה של מרתה גרהאם אצל המורה פרל לאנג. היא הוזמנה כאורחת של « La Guardia high school of Performing Arts » ובית ספר הגבוה “Julliard” והופיעה בבית הספר של אלווין איילי בשני מופעיה ביידיש, "בבואות" ו "דפי מחברת".
בשנת 1987 קיבלה פרס ע"ש גרטרוד קראוס על יצירתה "צחוק עשה לי" שעוסק בדמותה של שרה אימנו ולידתה בגיל מבוגר, אותו הקדישה לבנה המאומץ. המוסיקה ליצירה נכתבה ע"י בעלה דב מיאלניק וטדי לסרי.

בשנת 1988 העלתה הגב' מיאלניק את "הלוליין מוויטבסק" עבור פסטיבל ישראל לציון 100 שנה להולדתו של מרק שאגאל וכהוקרה למפעל חייו ביצירה הישראלית. ביצירה נטלו חלק כ-80 משתתפים זמרים, נגנים ורקדנים והיא הועלתה במתחם מגדל דוד בהצלחה גדולה.

בשנת 1999 יצרה את מופע היחיד "צעדים", בו החליטה תמרה לגנות את האלימות הרובצת בחברה הישראלית לאחר רציחתו של רה"מ יצחק רבין. המופע שילב בין קטעי וידיאו ארט של אומן הצילום אטיין ווייל, שירים שנכתבו במיוחד ע"י יעקב רוטבליט וזיכרונות ילדותה כבת לניצולי שואה.

בשנת 2004 העלתה את מופע המולטימדיה "היה היה". המופע עוסק בזיכרונות ילדות בשכונה יהודית בבריסל לאחר מלחמת העולם השנייה. המופע שילב בין מחול, קטעי שירה ביידיש, מוסיקת כליזמרים והקרנת סרט המתעד את מסעה האישי של הגב' מיאלניק למחוזות ילדותה.

עם פטירתה של הגב' מרים לונסקי כץ, החליטה תמרה להעלות בשנת 2007 את המופע "כשאגדל להיות קטן" שעסק במורשתו של יאנוש קורצ'אק, שהיה מודל לחיקוי עבור הגב' כץ. המופע נוצר כקופרודוקציה עם המחזאי הצרפתי, פרננד גארנייה, שהתבסס על כתביו וסיפוריו השונים של יאנוש קורצ'אק. הגב' מיאלניק חשה שלהבדיל מתלמידיו של יאנוש קורצ'אק אותם בחר ללוות ולתמוך בדרכם למחנות ההשמדה, שני אחיה הקטנים, נלקחו ונשלחו להשמדה ללא ליווי ועידוד בדרכם האחרונה. המוסיקה ליצירה מאת חנה אד'יאשווילי, ווידאו ארט, יהודית דרמון. ההפקה הועלתה בפסטיבל בינלאומי לתיאטרון מטעם הקהילה האירופאית בצרפת.
בשנת 2013 הקימה הגב' מיאלניק את להקת תמ"י, להקה דתית-חרדית המשתפת רקדניות מהמגזר הדתי/חרדי לכל גווניו במטרה לענות על הצורך האומנותי ביצירה יהודית ותכנים דתיים, עליה גם זכתה בשנת 2016 בפרס מטעם שר החינוך ליוצרים בתחום יצירה יהודית.

אליה אטיאס

הפקה וניהול חזרות

נולדה בשנת 1998 בגאוטמלה. בין השנים 2013-2017 למדה בביה"ס למחול של תיאטרון מחול ירושלים בניהולה האמנותי של  ליסה בן יהודה ותמרה מיאלניק. היא רקדה והתחרתה במסגרת להקת הנוער של ביה"ס. בשנת 2018/19 השתתפה בתכנית להכשרת רקדנים מקצועיים של הלהקה. בנוסף להיותה מנהלת חזרות בלהקה היא משמשת כעוזרת לניהול האומנותי.

צוות הרקדנים

Dina Giber dancer portrait

דינה גיבר

נולדה בשנת 2000 בחיפה. היא למדה במגמת מחול של בית ספר רעות לאומניות, חיפה (2012-2018) ושירתה שירות צבאי מלא כרקדנית מצטיינת (2018-2020). במהלך שירותה הצבאי למדה בסדנא להכשרת רקדנים בגעתון ובתום שנה התלמדה בלהקת המחול קמע. בשנת 2021 הצטרפה ללהקת תיאטרון מחול ירושלים.

Yael Aviram dancer portrait

יעל אבירם

נולדה בשנת 1996 בגלבוע. היא למדה מחול בסטודיו עין חרוד, מזרע ובבית הספר ויצו לאומנויות. בנוסף השתתפה בתוכנית מצוינות של להקת המחול הקיבוצית בשנים 2013-2014.
אחרי שנתיים בשירות צבאי כמפקדת בבסיס מחווה אלון, למדה בתוכנית להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו ולאחר שנה הצטרפה כמתלמדת ללהקת קולבן דאנס וכרקדנית בלהקה כשנתיים נוספות. היא הצטרפה ללהקת תיאטרון מחול ירושלים בשנת 2022.

Noe Engelbeen dancer portrait

נואה אנגלבין

נולד בשנת 1999 בבריסל. הוא התחיל את לימודיו בבית הספר התיכון למחול "Lycée Martin V" בלוביין לה ניובה. לאחר סיום לימודיו, בשנת 2016 עבר לברלין לתכנית אינטנסיבית לריקוד ב- Tanzfabrik. לאחר מכן, רקד באוסטריה ובשבדיה, ואז החליט ללמוד בבית הספר לריקוד עכשווי The Place בלונדון. במהלך התקופה הוא השתתף בתוכנית חילופי סטודנטים ב"המסלול" (תל אביב) וסיים את לימודיו בשנת 2022 בThe Place. הצטרף ללהקת תיאטרון מחול ירושלים בשנת 2022.

Daniel Avivi dancer portrait

דניאל אביבי

נולד בשנת 1995 בקדימה-צורן. אביבי התחיל את לימודי המחול ב2019 בסדנא להכשרת רקדנים של מטה-אשר, בקיבוץ געתון, בהנהלתם של עינב לוי ויניב אברהם. בשנים 2020-2021 למד בסדנא להכשרת רקדנים של להקת "ורטיגו" בירושלים, בניהולה האומנותי של קרן חורש. בשנת 2021 הצטרף ללהקת תיאטרון מחול ירושלים.

Gal Wienberg dancer portrait

גל וינברג

נולד בשנת 1991 בחולון.
בשנים 2016-18 למד בירושלים במסלול מרחב מחול של להקת אנגלה. בשנים 2018-19 למד בסדנא להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו ובשנת 2019/20 התלמד בלהקת פרסקו. בשנת 2020 הצטרף ללהקת תיאטרון מחול ירושלים.

ועד מנהל תיאטרון מחול ירושלים

יוסף פפה אללו

יושב ראש ועד מנהל

עו"ד יצחק שליו

יועץ משפטי וחבר ועדת ביקורות

שאול אביטל

ועדת ביקורות

חווה בוכוולטר

חברת ועד

רות יוספזון

חברת ועד

מירי שמידע

חברת ועד

דוד לזר

חבר ועד

דוד קאסוטו

חבר ועד

רינה זמיר

חברת ועד

יעקב היכל

חבר ועד